HUN

Programmation


Jó napot, Párizs! (70') kísérőfilm: Bonjour, Budapest! - Gasparcolor animációs reklámfilmek (Bonjour

Jó napot, Párizs! (70') kísérőfilm: Bonjour, Budapest! - Gasparcolor animációs reklámfilmek (Bonjour

A magyar származású Jean Image (Hajdú Imre) második egész estés filmje egy virtigli francia szerelmi komédia, amely beillene egy párizsi imázsfilmnek is. A Notre Dame kőszörnyei között tolluszályában kacér táncot lejtő galambhölgy egy igazi femme fatale: nemcsak a frakkos galambúr ostromolja szívét, de hódolói közé tartozik egy jampec kandúr, sőt, még a csupaszív Eiffel-torony is.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, 18 September 2024 8:00PM

Jó napot, Párizs!

színes francia animáció, 1953, r: Jean Image, fra, 70’, Rendező: Jean Image, Animációs rendező: Thérèse David, Forgatókönyvíró: Eraine, Claude Santelli, Jean Cocteau, Operatőr: Kostia Tchikine, Zene: Jean Yatove, Szinkronhangok: François Périer, Claire Genet, Lucien Jeunesse

A magyar származású Jean Image (Hajdú Imre) második egész estés filmje egy virtigli francia szerelmi komédia, amely beillene egy párizsi imázsfilmnek is. A Notre Dame kőszörnyei között tolluszályában kacér táncot lejtő galambhölgy egy igazi femme fatale: nemcsak a frakkos galambúr ostromolja szívét, de hódolói közé tartozik egy jampec kandúr, sőt, még a csupaszív Eiffel-torony is. Utóbbi, szerelmi bánatában világgá megy, és meg sem áll a francia Alpokig. A film költői prológusát maga Jean Cocteau írta, vezető animátora a Budapestről pár évvel korábban disszidált Thérèse David (Tissa David/Dávid Teréz) volt.

Kísérőfilm: Bonjour, Budapest! – Gasparcolor-animációs filmek

FR, francia hang / mf / Eng subs, 20’
Csipkerózsika, r: Alexandre Alexeïeff, 1934, 7’
Vénusz születése, r: Alexandre Alexeïeff, 1936, 2’
Új csillagok, r: Alexandre Alexeïeff, 1937, 2’
Az aranyról, r: Alexandre Alexeïeff, 1938, 2’
Etűd a vonalak harmóniájáról, r: Alexandre Alexeïeff, 1938, 2’
Óriás tüzek, r: Alexandre Alexeïeff, 1938, 2’
Jaffa, r: Alexandre Alexeïeff, 1939, 3’

Bonjour, Paris !

animation française en couleur, 1953, r: Jean Image, 70’

Réalisé par Jean Image, Directrice de l'animation : Thérèse David, Scénario : Eraine, Claude Santelli, Jean Cocteau, Directeur de la photographie : Kostia Tchikine, Musique : Jean Yatove, Distribution (voix) : François Périer, Claire Genet, Lucien Jeunesse

Le long métrage du Hongrois Jean Image (né Imre Hajdú) est une véritable comédie romantique française qui pourrait aussi être vu comme un film de promotion de Paris. Mademoiselle pigeon dansant coquettement dans sa traîne de plumes au milieu des gargouilles de pierre sculptées de Notre-Dame est une parfaite femme fatale : non seulement Monsieur pigeon en queue de pie fait de son mieux pour conquérir son cœur, mais parmi les autres prétendants figurent un matou chic et même la Tour Eiffel au grand cœur. Cette dernière, en mal d'amour et rejetée, part voir le monde et ne s'arrête pas avant les Alpes françaises. Le prologue poétique du film a été écrit par Jean Cocteau lui-même et l'animatrice principale est Thérèse David (Tissa David/Teréz Dávid) qui avait quitté Budapest quelques années auparavant.

Avant-programme : Bonjour, Budapest! - films d’animation (Gasparcolor)

En français, sous-titré en anglais, 20’
La Belle au bois dormant, r: Alexandre Alexeïeff, 1934, 7’
Naissance de Venus, r: Alexandre Alexeïeff, 1936, 2’
Étoiles Nouvelles, r: Alexandre Alexeïeff, 1937, 2’
De l'or, r: Alexandre Alexeïeff, 1938, 2’
Étude sur l'harmonie des lignes, r: Alexandre Alexeïeff, 1938, 2’
Grands feux, r: Alexandre Alexeïeff, 1938, 2’
Jaffa, r: Alexandre Alexeïeff, 1939, 3’

Our offer


A filmtörténet legelső sztárbűnözőjét alighanem Louis Feuillade alkotta meg a Souvestre – Allain szerzőpáros Fantômas-regényeinek adaptálásával. Az 1913-as filmsorozat minden része újabb és újabb rémtettekkel sokkolta a közönséget, és rajongóivá tette Apollinaire-t, Jean Cocteau-t és a többi szürrealista költőt is. A Juve nyomozó markából minduntalan kicsusszanó gonosztevő története egyszerre izgalmas és hátborzongató – és pontosan úgy működik, mint egy mai sorozatgyilkosos sorozat: lehetetlen abbahagyni.

A tizenéves Marjan és nagyapja hazafelé tartanak a vásárból. Útjuk az erdőn át vezet, de nem a farkasoktól kell a legjobban tartaniuk. Hamarosan visszafordíthatatlan események sűrűjében találják magukat… Vatroslav Mimica, a horvát modernizmus legfontosabb rendezője ebben a Csehov-novella által ihletett filmjében az emberi természet sötét oldalát kutatta. A visszafogott naturalizmusból fokozatosan pszichológiai horrorba váltó film kultikus státuszt szerzett a horvát mozirajongók és kritikusok körében egyaránt.

„Elkaplak, Fantomas!” – mondta szinte egy egész generáció, játszótereken, gyerekszobákban, imitálva nem is elsősorban a nagyszerű komikus, Louis de Funès hangját, hanem a zseniális szinkront. Volt idő, amikor Funès az egyik legismertebb színész volt Magyarországon, annyiszor és annyi filmjét adták a televízióban. És a francia film másik nagy alakja, Jean Marais is kiérdemelte itthon a hírnevet. Filmjeik ma is hatnak, így az átváltozóművész Fantomas története is. A mestertolvaj Fantomas első akciója, ahogy az aláírás eltűnik, most már kissé komikus, átlátszó a trükk, de a film napjainkban is nagyon szórakoztató.

Suggestions


Ez a film abból a szempontból is az egyik legérdekesebb holokauszt film, hogy akkor készült, amikor még nem lehetett mindent…

Langrune márkiné vidéki kastélyában baráti társaság gyűlik össze. A tomboló viharnak és egy titokzatos gonosztevőről szóló pletykának köszönhetően már eleve…

Egy hatalmas barlangrendszerben indul a száz éve született rendezőnő Yannick Bellon pszichológiai, szociológia esettanulmánynak is mondható műve, amiben különösen hangsúlyos…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Le temps alloué est expiré. S’il vous plaît replacer les items dans le panier.